Latvija

Grāmatu starptautiskā standartnumerācija ISBN

Grāmatu starptautiskā standartnumerācija ISBN ir starptautiska identifikācijas sistēma izdevējdarbībai, grāmatizdošanai un grāmattirdzniecībai, kas aizsākta 1970.gadā.

ISBN sistēma kalpo kā atslēgelements izdevēju, grāmattirgotāju, bibliotēku un citu institūciju pasūtījumos un uzskaitē. To izmanto par pamatu, apkopojot rādītājos un citos katalogos ziņas par jaunajiem un vēl topošajiem izdevumiem. Grāmatizdošanā ISBN numuri atvieglo arī tiesību pārvaldību un tirdzniecības pārskatu sastādīšanu.

ISBN numuri kalpo universālai grāmatizdevumu identifikācijai un svītrkodēšanai.

Turpinot darbu pie elektronisko dokumentu aprites ieviešanas, Lursoft sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliogrāfijas institūtu piedāvā izdevniecībām pieteikumus ISBN numuru saņemšanai iesniegt elektroniskā veidā, izmantojot Internet tīklu.

Pieeja elektroniskajai ISBN pieteikumu sistēmai tiek nodrošināta autorizētiem izdevniecību pārstāvjiem, kuriem ir noslēgts attiecīgs līgums ar Lursoft. Laipni lūdzam izdevēju pārstāvjus iepazīties ar sistēmu un turpmāk taupīt savu laiku un resursus, iesniedzot dokumentus elektroniski.

Par pieeju sistēmai un līguma nosacījumiem lūdzam kontaktēties ar Lursoft klientu apkalpošanas centru pa tālruni: 67844300 vai e-pastu: info@lursoft.lv

ISBN reģistrācijas sistēma

ISBN elektroniskā reģistrācijas sistēma nodrošina pilnu datu aprites ciklu no datu iesniegšanas līdz numura saņemšanai.

Lai izmantotu sistēmu, nepieciešams pieslēgties Lursoft mājas lapai www.lursoft.lv

Pēc reģistrēšanās sistēmā nepieciešams izvēlēties sadaļu: "ISBN numuru reģistrs".

Izvēloties sadaļu "Pievienot jaunu", atveras pieteikuma anketa, kurā izdevējs par izdevumu ievada datus, kas nepieciešami ISBN numura saņemšanai.

Pēc datu ievadīšanas sistēma piedāvā datus saglabāt. Iesniegums tiek saglabāts sadaļā "Mani pieteikumi" un to ir iespējams koriģēt, papildināt vai dzēst. Kad izdevējs ir pārliecinājies par datu precizitāti, tos var iesniegt ISBN numura saņemšanai.

Viena no sistēmas lielākajām priekšrocībām ir tā, ka izdevējs tiešsaistes režīmā var sekot savu iesniegto pieteikumu statusam un virzībai.